fbpx

Jak sprzedać mieszkanie spółdzielcze z długami?

Zanim odpowiemy na to, w jaki sposób można sprzedać zadłużone mieszkanie spółdzielcze, należy jasno sprecyzować to, czym tak naprawdę takie mieszkanie jest. Mieszkanie spółdzielcze to takie, w którym jego właściciel tak naprawdę nie może rościć sobie żadnych praw do budynku, w którym to mieszkanie się znajduje. Tudzież nie może rościć sobie żadnych praw do gruntów, na których budynek stoi. Właściciel mieszkania jednakże ma prawo tenże lokal sprzedać, wynająć czy też przekazać jako spadek oraz darowiznę. Mieszkanie może posiadać różnego charakteru długi – zaległości w opłatach, hipoteka.

Trudny problem

Zasadniczo sprzedaż takiego mieszkania obciążonego jakimkolwiek zadłużeniem nie jest łatwa, a często graniczy to z cudem. Sprzedaż takiego mieszkania bardzo często dla danej osoby jest najlepszym sposobem na to, aby uniknąć licytacji komorniczej. Sprzedaż mieszkania w drodze takiej licytacji może oznaczać uzyskanie za niego zaledwie 3/4 bądź też 2/3 kwoty określonej przez rzeczoznawcę. Mowa więc o dosyć sporych stratach finansowych dla właściciela.

Dobre rozwiązanie

Co zatem jest dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji? Można mówić o:
– sprzedaży prywatnej osobie- opcja mało prawdopodobna,
– sprzedaży podmiotowi, który tym zagadnieniem się zajmuje profesjonalnie.
Wybierając tę drugą opcję można uzyskać bardzo atrakcyjną cenę, a poza tym również w ten sposóbmożna znacznie szybciej dany lokal zbyć i nie tracić czasu na czekanie na właściwą ofertę.

Call Now ButtonZadzwoń do nas!