fbpx

Home staging

Pojęcie home staging może brzmieć nieco tajemniczo. W rzeczywistości pod tym pojęciem należy rozumieć różnego rodzaju działania mające na celu jak najlepsze, jak najbardziej atrakcyjne zaprezentowanie danej nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż. Jest to bowiem jeden z istotniejszych elementów zwiększających szanse na szybką sprzedaż lokum.

W szczególności home staging to działania sprowadzające się do odnowienia wnętrz mieszkania, do zmiany jego urządzenia aby zwiększyć atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców. Dodatkowo odświeżone i odnowione wnętrze jest fotografowane, a zdjęcia trafiają do ogłoszeń prasowych i internetowych. Można zapytać czy taki remont się opłaca, ale rzeczywistość pokazuje, że jak najbardziej, ponieważ można w ten sposób zwiększyć nie tylko szanse na powodzenie sprzedaży, ale także podwyższyć wartość nieruchomości.

Triki w home staging

Istnieje wiele elementów, dzięki którym atrakcyjność danego mieszkania może zostać zwiększona. Między innymi to, co jest stosowane, to:

– dokładne przygotowanie, wysprzątanie pomieszczenia kuchennego,

– dokładne wysprzątanie łazienki,

– stworzenie ogólnego porządku w każdym z pomieszczeń,

– odnowienie ścian,

– zadbanie o świeże kwiaty,

– zastosowanie dobrego oświetlenia,

– zastosowanie różnego rodzaju dodatków,

– właściwe umiejscowienie mebli,

– zadbanie o przyjemną woń w mieszkaniu,

– usunięcie różnych powstałych usterek,

Aby móc zwiększyć atrakcyjność sprzedawanej nieruchomości, należy schować wszelkie elementy, rzeczy, gadżety. Porządek powinien być idealny, gdyż to robi wrażenie. Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, które potencjalni nabywcy dokładnie oglądają. Dlatego też należy zachować w nich idealny porządek, należy schować wszelkie drobiazgi, ubrania i inne elementy. Odnowienie ścian, ustawienie świeżych kwiatów, zapewnienie przyjaznego oświetlenia są elementami, które pozwalają na stworzenie zdecydowanie bardziej przyjemnego wnętrza. Stosując się do owych zasad można uzyskać naprawdę bardzo dobre wrażenie na potencjalnych nabywcach.

Call Now ButtonZadzwoń do nas!